Jump to content
Kyrylo

Art of Tactic: київська тусовка

Recommended Posts

Відігравши з 2012 року купу партій в Art-of-Tactic в колі родини, декілька разів був свідком спроб зібрати в Києві ком’юніті гравців. Хто не знає, Art-of-Tactic — це варгейм на тему Другої світової, масштабу полк-бригада, що грається на полях з гексами.


Отже, найбільш обнадійлива спроба відбулася зимою 2013-14. Було четверо однодумців, які носилися з ідеєю створити в Києві клуб AoT. В результаті відбулось кілька зустрічей, я взяв участь у трьох з них, де ми з Xelanizul та іншими хлопцями відіграли саморобний сценарій кампанії «Битва за Могильов». 
Найбільше зібрання київських шанувальників AoT відбулося 12 січня 2014-го — восьмеро, включаючи мене та мого сина. Ось історичне фото. Також я виклав декілька відео з тих ігор: 1, 2.

Але ідею регулярних ігор не вдалося реалізувати: буквально через пару тижнів Революція вступила у свою гарячу фазу, а в найближчі пару років у всіх нас було багато важливіших клопотів...


Час від часу я зустрічав на ОЛХ розпродажі колекцій з Art-of-Tactic: люди закуповувалися моделями, а грати не було з ким, і доводилось продавати… Також є хлопець зі Львова, ось його YouTube-канал — але теж скаржиться, що з опонентами скрутно. Мені в цьому плані пощастило, бо я граю з сином, якому вже 15.

І ось після довгої перерви у мене знов відбулася «виїзна» гра. Зимовим вечором 21 січня (рука так і хоче написати "морозним", але ж +5 на вулиці…) в KFC біля метро "Чернігівська" я і Alex P. зіграли невелику пробну партію. Алекс — знавець історії Другої світової та ентузіаст-варгеймер широкого профілю. Він зібрав кілька стартерів і кипу додаткових наборів, однак за весь час зіграв лише одного разу в "Танковий бій". Шкода не використовувати таку колекцію і такий варгеймерській запал.


Плануємо продовжити цю тему. Тим більше, що знайшовся ще один шанувальник військової історії з Броварів: має кілька стартерів, а опонентів — ніц. Якщо підключимо ще і його, то можна буде говорити, що тусовка оживає. 


Отже, хто хоче грати в АоТ в Києві чи області, зголосіться. Гуртом веселіше!

Overview_Day4_start.jpg

IMG_4967.JPG

Battle_view_cropped.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Отже, минув більше ніж рік, і можу доповісти про успіхи у розвитку тусовки АоТ.

Однодумці знайшлися, але всі ми живемо в різних куточках країни, тому тусовка ожила в онлайн-форматі. Граємо дистанційно, як колись грали в шахи по телефону: кожен розставляє війська та карту у сбе на столі, накази озвучуємо по телефону, а кубики кидаємо в Телеграм-боті. Потім обмінємося фотками. Все працює чудово! Можна грати великі партії по 1-2 ходи за вечір - ніхто не втомлюється, є купа часу обдумати накази.
В тому ж Телеграмі проходять дискусії щодо гри - канал AoT Battles. Ми вже спільними зусиллями допрацювали правила та картки юнітів. В групі зараз 37 учасників, з них реально грають біля десяти. Більшість - з України (Дніпро, Київ та область, Львів), також є гравці з Австралії та Нідерландів.
 

End of Turn 10, right arrows.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Також 17 січня в місті Дніпро відбулась визначна подія у світі Art of Tactic — вперше в українській історії була влаштована АоТ-баталія оффлайн (!) міжобласного (!!!) рівня. За нинішніми часами — рівень майже міжгалактичний.

Зібралося шестеро гравців - двоє з Дніпра, двоє з Днпропетровської області та ми з сином приїхали з Бучі — і спробували наближено до історичних реалій відіграти бій 5 липня 1943 року за село Черкаське на південному фасі Курської дуги. 
 

Було круто!

 

Panorama_wargamers_resized.jpg.cba2a8e311fdfe32109a6c7476665244.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.